Schedule

Friday:

Carolyn Wonderland, Billy Joe Shaver, Green River Ordinance, Peterson Brothers, Hard Luck Revival, Folk Family Revival, High Plains Jamboree, Matt Harlan and Rachel Jones, Terri Hendrix with Lloyd Maines, BettySoo, Brad Boyer, Charlie Faye & the Fayettes, The Mastersons, Gurf Morlix, Mike Amabile, Shellee Coley,William Sexton and Amy LaVere

Saturday:

Band of Heathens, Dirty River Boys, Eric Taylor, Folk Family Revival, Hard Luck Revival, Home Grown Tomatoes, Jake Ward, John Fullbright, Little Outfit, Lost and Nameless Orchestra, Mike Farris, Mike Stinson, Nick Verzosa, Powell Brothers, Ruthie Foster, Sophia Johnson, The Shady Rest Band, Two Tons, Uncle Lucius, Will Sexton &  Amy LaVere, Zack Walther Band, Charles Peters, Brian Whelan, Chubby Knuckle Choir,Matt Harlan and Rachel Jones, The Powell Brothers,  Bart Crow, Cordovas

Sunday:

Angaleena Presley, Bankhead, Bruce & Kelly, Carolyn Wonderland, Dale Watson and Ray Benson, Folk Family Revival, Guy Forsyth, Hard Luck Revival , John Evans, Jon Dee Graham, Nick Gaitan & The Umbrella Man, Nikki Hill, The Great Trumpet, The O’s, Bottom Dollar String Band, The New Offenders, Ray Bonneville

GET YOUR EVENT MAP

Friday

Southern Star Brewing Company Stage CDAA Stage RBT Corner Pub Martin’s Sparkle
6:00 – 7:30  Mike Amabile 6:30 – 8:00  High Plains Jamboree 9:00 – 10:00 Gurf Morlix 7:00 – 8:30  BettySoo 6:00 – 7:30  Shellee Coley 6:00 – 7:30  Brad Boyer
8:00 – 9:30 Peterson Brothers 8:30 – 10:00 Folk Family Revival 10:30 – 12:00  Will Sexton & Amy LaVere 9:00 – 10:30 The Mastersons 8:00 – 9:30  Terri Hendrix & Lloyd Maines 8:00 – 9:30  Hard Luck Revival
10:00-11:30 Carolyn Wonderland 10:30 – 12:00   Green River Ordinance 11:00 – ???  Jam Session 10:00 – 11:30  Charlie Faye & the Fayettes 10:00 – 11:30 Billy Joe Shaver

Saturday

Southern Star Brewing Company Stage CDAA Stage RBT Corner Pub Martin’s Sparkle
8:30 – 10:00  Band of Heathens 10:00 – 11:30  Bart Crow 6:30 – 8:00  Matt Harlan & Rachel Jones 10:30 – ???  Jam Session 10:30 – 12:00  Ruthie Foster 8:00 – 9:30  Two Tons
6:30 – 8:00  Folk Family Revival 8:00 – 9:30  Zack Walther Band 8:30-10:00 Eric Taylor 8:30 – 10:00  John Fullbright 8:30 – 10:00  Mike Farris 6:00 – 7:30  Jake Ward
4:30 – 6:00  Dirty River Boys 6:00 – 7:30  Hard Luck Revival  10:30-midnight  Cordovas 6:00 – 7:30  Lost and Nameless Orchestra 6:30 – 8:00  Mike Stinson 4:00 – 5:30  Brian Whelan
2:30 – 4:00  The Powell Brothers 4:00 – 5:30  Nick Verzosa 4:00 – 5:30  Sophia Johnson 4:30 – 6:00  Little Outfit 2:00 – 3:30  Chubby Knuckle Choir
12:30 – 2:00  Home Grown Tomatoes 2:00 – 3:30  Uncle Lucius 2:00 – 3:30  Charles Peters 12:00 – 2:00  The Shady Rest Band

Sunday

Southern Star Brewing Company Stage CDAA Stage RBT Corner Pub Martin’s Sparkle
4:30 – 6:00  Ray and Dale 4:30 – 6:00  Carolyn Wonderland 4:30 – 6:00  Jon Dee Graham 4:30 – 6:00  Guy Forsyth 4:30 – 6:00
Bruce Robison & Kelly Willis
4:00 – 5:30  John Evans
2:30 – 4:00  Bottom Dollar String Band 2:30 – 4:00  Nikki Hill 2:30 – 4:00  Ray Bonneville 3:00 – 4:30  The O’s 2:30 – 4:00
Angaleena Presley
2:00 – 3:30  Folk Family Revival
12:30 – 2:00  Hard Luck Revival 12:30 – 2:00  Nick Gaitan & The Umbrella Man 1:00 -2:30  The New Offenders 1:00 – 2:00
Bankhead
12:00 – 1:30  The Great Trumpet
View All Bands

Join Us

Friday, May 5, 2017

6:00pm-Midnight

Saturday, May 6, 2017

Noon-Midnight

Sunday, May 7, 2017

Noon-6:00pm

Box office hours: Friday- 4PM – 11PM  |  Saturday- 10AM -11PM  |  Sunday- 10 AM – 5PM

CASH ONLY IN TENTS FOR BEER PURCHASES.

Purchase Tickets

Children under 12 are free, however, seating is limited, and is for patrons with wristbands only. Children seated in their parent’s lap is permitted.

Purchase a Day Pass

Friday: $35.00  |  Saturday: $50.00  |  Sunday: $35.00

If you plan on attending all weekend then consider our All Weekend Pass and save $40.00.

ALL SALES FINAL! NO REFUNDS ALLOWED!

Purchase Tickets Now

Purchase an All Weekend Pass for $75
(save $40)

ALL SALES FINAL! NO REFUNDS ALLOWED!

Purchase ALL WEEKEND PASS